Çocuk OrtopedisiLokman Hekim Hospitals Group Создано: 2017-01-10 06:57:21
Число показов: 12434

Çocuk Ortopedisi

Esas olarak çocukluk çağı ve genç erişkin dönemi kapsamaktadır. Bu başlık altında pediatrik üst ekstremite, pediatrik omurga ve pediatrik kalça ve alt ekstremite şeklinde kendi içinde de alt dallara ayrılmaktadır.

Çocuk Ortopedisi

Pediatrik ortopedi hastalıklarda temel amaç uzun süreli olarak sorunları ortadan kaldırmaktır. Erişkin yaşlarda ortaya çıkan ortopedik sorunların birçoğu çocukluk yaşlarda tanı almamış, yeterince tedavi edilmemiş veya uygun biçimde takip edilmemiş çocuk ortopedik hastalıklardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle çocuk ortopedisi erişkin ortopedik sorunların azaltılması içinde çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle taranabilir ortopedik hastalıkların erken tanısı (doğumsal kalça çıkığı gibi) çocuk ortopedisinin esas hedeflerindendir.

Doğumsal veya edinilmiş şekil bozuklukları, kısalıklar, eklem çıkıkları, sendromik durumlar, kemik ve eklem enfeksiyonları ve enfeksiyonlara ikincil olarak ortaya çıkan kemik ve eklem sorunları ve travmatik durumlar günümüzde teknolojinin sağladığı yeniliklerle daha güvenli ve etkin bir şekilde çocuk ortopedik cerrahları tarafından tedavi edilebilmektedir.


Этот пост был написан , Lokman Hekim Hospitals Group и рассмотрен 12434 раз.


Комментарии

Загрузка...